Łapiemy Proste Chwyty Barowe - b, h, c, c#, d, d#

Dawid
2013-06-25 14:47:51
A A A

Kiedy już opanujemy łapanie "prostych" chwytów i mamy serdecznie dosyć grania prostych piosenek przychodzi czas na zgłębienie tajemnicy chwytów barowych. Chwyty barowe wymagają mocniejszego uścisku i dlatego są trudniejsze w łapaniu. Jednak istnieje kilka technik, przedstawionych w poniższym artykule, które pomogą Ci je łapać. Ten artykuł skupi się na pierwszej grupie akordów molowych tzw. chwytów barowych dolnych, które są przesunięciem chwytu a-moll.

Proste ćwiczenie: mając gitarę w ręku przyłóż palec wskazujący do gryfu, tak aby złapać struny A D G H/B E (pamiętaj, żeby zrobić to pierwszym(wskazującym) palcem palcem), jak na obrazku poniżej. Przejdź w ten sposób przez wszystkie 12 progów.

E-Muzykowo.pl

Okazuje się, że ta poprzeczka to nie taka łatwa sprawa. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić to przyciśniąć pudło do siebie tworząc prostą dźwignię jak na obrazku poniżej:

Teraz złap akord a-moll:

  1. A moll (na czerwono) zmieniamy palce z 1 2 3 na 2 3 4
  2. Przesuwamy palce o jeden próg
  3. Palcem nr. 1 robimy poprzeczkę na pierwszym progu i mamy B moll (na biało) :

E-Muzykowo.pl

Zauważ, że jedyne struny z poprzeczki, które muszą brzmieć to A i E, pozostałe to przesuniety a-moll. Struny E staramy się nie grać.

H moll:

E-Muzykowo.pl

C moll:
E-Muzykowo.pl

Cis moll:
E-Muzykowo.pl

D Moll (barowy) :
E-Muzykowo.pl

Dis Moll:
E-Muzykowo.pl

To jest najłatwiejszy rodzaj chwytów barowych, bo nie wymagają aż tak dużego uścisku.

Powodzenia!

O Autorze (Dawid)

E-Muzykowo.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodawać komentarze